Πολλοί από εμάς λέμε πως όταν μεγαλώσουμε (κι άλλο) θα εγκαταλείψουμε την πόλη και θα βρούμε ένα σπίτι σε νησί ή στο βουνό για να ζήσουμε μια πιο ήσυχη ζωή. Κάποιοι όμως το κάνουν πραγματικότητα.
Η ζωή στην πόλη μπορεί να είναι θορυβώδης και χαοτική, με κίνηση, φασαρία και συνεχή δραστηριότητα. Η μετακόμιση στην εξοχή προσφέρει ένα πιο ήσυχο και πιο γαλήνιο περιβάλλον με λιγότερο θόρυβο και μια ζωή σε πιο ανθρώπινους ρυθμούς.
Φυσικά αυτό είναι ανάλογο του πού θα επιλέξεις να ζήσεις, αλλά σίγουρα ο Κωνσταντίνος Βασιλακάκος, content creator, ξεναγός και φωτογράφος, ήθελε να επιλέξει μια απομονωμένη καθημερινότητα, με επιλεκτικές βόλτες και μια πραγματικά ξεχωριστή ζωή!
Ο ίδιος ζει σε ένα χωριό ψηλά στο βουνό, 40 λεπτά μακριά από την Καρδίτσα, στο όμορφο Πετρίλο. Η ζωή στην ύπαιθρο επιτρέπει μια στενότερη σύνδεση με τη φύση, με πρόσβαση σε ανοιχτούς χώρους, πράσινο και άγρια ζωή. Αυτό μπορεί να είναι ιδιαίτερα ελκυστικό για όσους απολαμβάνουν υπαίθριες δραστηριότητες όπως πεζοπορία, ιππασία, ενασχόληση με τη φύση όπως ο ίδιος ο οποίος φροντίζει να γεμίζει τη ζωή του με όλα αυτά.
Δες τα βίντεό του εδώ και βρες τον εδώ στα social media (Instagram / Facebook)
Το δύσκολο Ελληνικό Καλοκαίρι: Καύσωνας, πυρκαγιές, πλημμύρες, πνιγμοί, εξαφανίσεις
ΡΕΠΟΡΤΑΖ Focus On 24.07.2024
First Dates: Πως φεύγεις από ένα αποτυχημένο πρώτο ραντεβού;
Παν Παν, τι στο καλό είναι η Ανισόπεδη Ντίσκο;
Καλοκαιρινές Διακοπές και ακρίβεια: Τι λέει ο κόσμος για ακτοπλοϊκά, διαμονή, ξαπλώστες και beach bars;
Γιατί ο Σταύρος Βαρθαλίτης δεν θέλει να πάει... για σούσι με το Λεωνίδα Κουτσόπουλο;
Θοδωρή Μαραντίνη, ποιο είναι το πιο κουλό πράγμα που έψαξαν για σένα στο Google;
Πόσο κοστίζει μια νέα ζωή; Η Έλενα διηγείται την ιστορία της ως τρανς γυναίκα
ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ Rec Mode 15.06.2024