Η Πέννυ Μπαλτατζή στο Σταυρό του Νότου Plus
Tο φωτεινό και πολύχρωμο retro pop κορίτσι του ελληνικού πενταγράμμου, έρχεται στο Σταυρό του Νότου Plus για λίγες παραστάσεις
Δημοσίευση 25/1/2024 | 09:54
ΑΘΗΝΑ - Σταυρός του Νότου - Σταυρός του Νότου Plus
Το κορίτσι με τη βελούδινη φωνή που άνοιξε τους δρόμους του swing στην Αθήνα, μέσα από ένα εξωτικό χαρμάνι ήχων, ρυθμών και χρωμάτων, μας καλεί να αφουγκραστούμε, να τραγουδήσουμε, να χορέψουμε με ένα ειδικά επιμελημένο πρόγραμμα σε γλώσσα ελληνική και όχι μόνο.
Η Πέννυ Μπαλτατζή, φέτος τον χειμώνα, έχει στις αποσκευές της τις μεγάλες επιτυχίες της όπως το “Χαρμάνι”, “Ένα φιλί”, “Το κορίτσι”, αλλά και το νέο της single “Χρώματά. Παρέα με την εξαμελή της μπάντα, θα μας χαρίσει, πάντα φιλτραρισμένα μέσα από την προσωπική της ματιά μοναδικά μουσικά ταξίδια γεμάτα ξεσηκωτικές μελωδίες και ρεπερτοριακές ανατροπές, όλα ερμηνευμένα μέσα από την ξεχωριστή φωνή και καλλιτεχνική ματιά της Πέννυ.
Η Πέννυ κατέχει εδώ και χρόνια το "μυστικό" για να μας ταξιδέψει σε μια live μουσική εμπειρία υψηλής αισθητικής, που θα μας κάνει να χαμογελάσουμε, να χορέψουμε και να ονειρευτούμε ξανά.
ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Ο Χρήστος Νικολόπουλος στο Ηρώδειο γιορτάζει τα 60 χρόνια της σπουδαίας πορείας του
Μουσική
Προχτές
ΗΡΩΔΕΙΟ07/0920
Το reworks ανακοινώνει το πρώτο κύμα δράσεων για την επετειακή 20ή έκδοσή του
Μουσική
22.07.2024
Η Θεσσαλονίκη και η Ελλάδα θα μετατραπούν για ακόμα μια φορά σε σημείο συνάντησης φίλων, τόσο εντός όσο και εκτός της χώρας, της ηλεκτρονικής μουσικής
Οι προετοιμασίες για το Advanced Telecoms & IoT Summit προχωρούν με γοργούς ρυθμούς
Cityλάιφ
15.07.2024
ΖΑΠΠΕΙΟ ΜΕΓΑΡΟ08/10