E-Daily

Αργεντινή: Πυροβόλησαν προπονητή την ώρα του αγώνα

Σοκάρουν οι εικόνες

Δημοσίευση 1/11/2021 | 16:08

Ακόμη ένα απίθανο περιστατικό τυφλής οπαδικής βίας σημειώθηκε στην Αργεντινή, όπου αγώνας της τρίτης κατηγορίας (Federal A') διεκόπη όταν είχαμε πυροβολισμούς από την κερκίδα (!!!) και τον τραυματισμό του προπονητή μιας εκ των δύο ομάδων!.

Η Ουρακάν Λας Έρας υποδέχονταν τυην Φερό Καρίλ για την 30η και τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας με το ημίχρονο να λήγει 1-1, αλλά τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν άλλα δύο σκο στο δεύτερο 45λεπτο και να προηγούνται με 3-1.

Ωστόσο δέκα λεπτά περίπου πριν το φινάλε της αναμέτρησης υπήρξε ένταση στο πέταλο των οπαδών της γηπεδούχου ομάδας με τον διαιτητή να διακόπτει προσωρινά τον αγώνα, καθώς όπως θα δείτε και στο βίντεο που ακολουθεί ο βοηθός του που ήταν από εκείνη την πλευρά έφυγε από τη θέση του.

Ωστόσο δευτερόλεπτα αργότερα όλοι όσοι ήταν μέσα στο γήπεδο έτρεχαν πανικόβλητοι για να μπουν στα αποδυτήρια καθώς ξαφνικά άρχισαν να πέφτουν πυροβολισμοί!

Μία από τις σφαίρες βρήκε τον προπονητή των φιλοξενούμενων Μαουρίτσιο Ρομέρο ο οποίος σωριάστηκε στο έδαφος πριν τον μεταφέρουν στα αποδυτήρια όπου ευτυχώς για όλους αποδείχθηκε ότι η σφαίρα τον είχε βρει ψηλά στον ώμο και δεν κινδύνευε η ζωή του.